Szukaj  
O firmie   |   Certyfikaty   |   Oferta   |   Cennik   |   Galeria   |   Kontakt i dane firmy
Regulatory / Poziomu
RPW
RPW-2v1
RPW-2v2
RPW-3v1
RPW-3v2
RPW-3v6
RPW-4v1
RPW-4v2
RPW-4v22
RPW-4v3
RPW-4v4
RPW-4v6
MRPW
MRPW-4V3
MRPW-4v4
MRPW-4v7
MRPW-5v1
MRPW-5v4
MRPW-5v7
MRPW-5v8
MRPW-5v9
MRPW-5v10
MPW2...
Elbro Sp. z o.o.
RPW 

Wszystkie regulatory poziomu wody powstały w oparciu o zbadane i uzgodnione w UDT układy typ MPW1. Wykorzystano ten sam typ czujnika i tę samą zasadę pomiaru poziomu sprawdzone w najtrudniejszych warunkach pracy (kotły parowe).

Produkowane są układy regulacji poziomu (do 5 punktów pomiaru) w następujących wersjach:
  • bez obudowy moduły elektroniki do zabudowy za pomocą odstępników
  • w obudowie o stopniu ochrony IP65 (lub IP54 - w zależności od tworzywa: poliwęglan lub ABS)
  • w obudowie o stopniu ochrony IP20 przystosowanej do montażu na szynie profilowanej TS35

Regulatory służące do pomiaru określonej liczby punktów poziomu wody mogą realizować dowolny algorytm sterowania urządzeń wykonawczych, generować odpowiednie alarmy oraz wykonywać zadane funkcje dodatkowe.
Istnieje możliwość zamówienia kilku regulatorów poziomu wody - zabudowanych w jednej obudowie (patrz następne strony) - przystosowanych do bezpośredniego sterowania i zasilania (styczniki + zabezpieczenia zwarciowe i przeciążeniowe) urządzeń wykonawczych dla grupy zbiorników również z zastosowaniem innych regulatorów np. ciśnienia lub temperatury.
Przy zamawianiu układów regulacji poziomu wody należy posługiwać się niżej podanym kodem lub na schemacie technologicznym opisać funkcje, które układ ma realizować.
W przypadku regulatorów w obudowie IP54 zalecamy podać wybrane elementy wykonawcze (pompa, zawór, palnik) w celu zastosowania odpowiedniego symbolu na schemacie synoptycznym na płycie czołowej urządzenia.
W oparciu o nowy 5-punktowy regulator mikroprocesorowy poziomu wody typ MRPW-__v__ dostępny w wersji w obudowie IP20 do zabudowy na szynę TS35 lub w obudowie IP54 istnieje możliwość zrealizowania dowolnego algorytmu sterowania i generowania stanów alarmowych. Do wykorzystania jako elementy sterowania jest pięć przekaźników.



Montaż układów regulacji należy wykonać zgodnie z DTR - uwagi ogólne

1. Układy regulacji poziomu wody w wersji bez obudowy (moduły elektroniczne) dostarczane są
wraz z elementami współpracującymi tzn. transformatorami i diodami LED. Wszystkie elementy zewnętrzne (dołączane do modułów elektronicznych poprzez złącza, które nie przenoszą sił mechanicznych) należy zamontować w szafie sterowniczej o stopniu ochrony nie mniejszym niż IP44. Płytki należy montować na kołkach dystansowych (odstępnikach) wkrętami M3. Transformatory w wykonaniu specjalnym z dzielonym karkasem separującym uzwojenie pierwotne od wtórnego należy, po stronie pierwotnej, zabezpieczyć bezpiecznikiem topikowym o prądzie znamionowym podanym w DTR. Pozostałe elementy sygnalizacyjne oraz łączniki należy zamontować w szafie zgodnie ze schematami przyłączeniowymi.
2. Wersję regulatora w obudowie IP54 można zamontować na konstrukcji nośnej lub na ścianie za pomocą śrub lub kołków rozporowych. Schemat przyłączeniowy przedstawiono w DTR oraz na odwrotnej stronie pokrywy osłaniającej listwę zaciskową.
3. Wersję regulatora w obudowie IP20 przystosowano do zabudowy w szafie sterowniczej na listwie profilowanej TS35. Schematy przyłączeniowe przedstawiono w DTR oraz na obudowie.
4. Szafy sterownicze IP54 oprócz elementów automatyki (regulatory, sterowniki) zawierają osprzęt elektryczny: przekaźniki, styczniki, wyłączniki nadprądowe, silnikowe itp.

                  

      Przykład szafy sterowniczej typ SRZ-100 przeznaczonej do kotłowni parowej - regulacja poziomu w dwóch zbiornikach zasilającym (z odgazowywaczem) i kondensatu realizującej następujące funkcje:
  • sygnalizacja i regulacja (3-punktowa) poziomu wody w dwóch zbiornikach
  • sygnalizacja stanów pracy oraz stanów awaryjnych
  • sterowanie pompą (z automatycznym i ręcznym przełączaniem na pompę rezerwową) i elektrozaworem w celu zapewnienia ciągłej dostawy wody do kilku kotłów parowych
  • zabezpieczenie pomp kondensatu i zasilających kotły przed suchobiegiem


Wersja ograniczona SRPW-3v2 obejmuje tylko regulację poziomu w zbiorniku kondensatu i sterowanie elektrozaworu.

      

Przykład szafy sterowniczej typ SRPW-3v2 realizującej następujące funkcje:
  • sygnalizacja i regulacja (3-punktowa) poziomu wody w zbiorniku wody uzdatnionej
  • sygnalizacja stanów pracy oraz stanów awaryjnych
  • sterowanie pomp w celu utrzymania zadanego ciśnienia w kontrolowanej instalacji, np. CO
  • sterowanie elektrozaworu w celu zapewnienia zadanego poziomu wody w zbiorniku
  • zabezpieczenie pomp przed suchobiegiem

Zastosowanie w rozległych instalacjach kotłowni parowych do przepompowywania kondensatu ze zbiorników rozmieszczonych w różnych miejscach do zbiornika głównego w kotłowni.

      

Przykład szafy sterowniczej typ SRPW-3v6 realizującej następujące funkcje:
  • sygnalizacja i regulacja (3- lub 5-punktowa) poziomu wody w zbiorniku kondensatu
  • sygnalizacja stanów pracy oraz stanów awaryjnych
  • sterowanie pomp w celu przepompowania kondensatu do zbiornika głównego w kotłowni (wersja -v8 pozwala zrealizować sterowanie kaskadowe i tym samym zwiększenie wydajności układu lub zmniejszenie pojemności oddalonego zbiornika buforowego kondensatu)
  • zabezpieczenie pomp opróżniających przed suchobiegiem