Szukaj  
O firmie   |   Certyfikaty   |   Oferta   |   Cennik   |   Galeria   |   Kontakt i dane firmy
Sygnalizatory
SPW
SPW-1
SPW-2
SPW-3
SPW-4
Elbro Sp. z o.o.
SPW Układy sygnalizacji poziomu wody

      Wszystkie sygnalizatory poziomu wody powstały w oparciu o zbadane i uzgodnione w UDT układy typ MPW1. Wykorzystano ten sam typ czujnika i tę samą zasadę pomiaru poziomu sprawdzone w najtrudniejszych warunkach pracy (kotły parowe).

Do zaprojektowania sygnalizatorów poziomu wykorzystano trzy bloki funkcjonalne układu MPW1/2 tj.:
  • blok zasilania układu i generatora napięcia trapezowego
  • blok przetwornika prądu przepływającego przez wodę pomiędzy elektrodą pomiarową czujnika a elektrodą odniesienia na sygnał dyskretny odpowiadający zanurzeniu
  • blok sygnalizacji i obwodów wyjściowych
Sygnalizatory w wersji bez obudowy zrealizowano w postaci modułów:
  • SPW2 - sygnalizator 2-punktowy (z wbudowanym transformatorem na płytce)
  • MPW-4K - sygnalizator 4-punktowy (transformator luzem, dostarczany razem z płytką)
Na bazie obu modułów produkowane są układy sygnalizacji poziomu (do 4 punktów pomiaru) w wersji bez obudowy.
W postaci modułu przystosowanego do montażu na szynie profilowanej TS35 lub w obudowie o stopniu ochrony IP65 (lub IP54 - w zależności od tworzywa: poliwęglan lub ABS) w sprzedaży dostępne są sygnalizatory do 4-punktów pomiaru poziomu.

Działanie układu sygnalizacji poziomu polega na przełączeniu zestyku przekaźnika po zanurzeniu odpowiadającej mu elektrody pomiarowej.

Sygnalizatory w wersjach bez obudowy i w obudowie IP20 na szynę TS35 należy zabezpieczyć bezpiecznikiem zewnętrznym.

      Przy zamawianiu układów sygnalizacji poziomu wody należy posługiwać się niżej podanym kodem.


Montaż układów sygnalizacji należy wykonać zgodnie z DTR - uwagi ogólne

1. Układy sygnalizacji poziomu wody w wersji bez obudowy (moduły elektroniczne) dostarczane są wraz z elementami współpracującymi tzn. transformatorami i diodami LED. Wszystkie elementy zewnętrzne (dołączane do modułów elektronicznych poprzez złącza, które nie przenoszą sił mechanicznych) należy zamontować w szafie sterowniczej o stopniu ochrony nie mniejszym niż IP44.
Płytki należy montować na kołkach dystansowych (odstępnikach) wkrętami M3. Transformatory w wykonaniu specjalnym z dzielonym karkasem separującym uzwojenie pierwotne od wtórnego należy, po stronie pierwotnej, zabezpieczyć bezpiecznikiem topikowym o prądzie znamionowym podanym w DTR.
Pozostałe elementy sygnalizacyjne oraz łączniki należy zamontować w szafie zgodnie ze schematami przyłączeniowymi.

2. Wersję sygnalizatora w obudowie IP54 można zamontować na konstrukcji nośnej lub na ścianie za pomocą śrub lub kołków rozporowych. Schemat przyłączeniowy przedstawiono w DTR oraz na odwrotnej stronie pokrywy osłaniającej listwę zaciskową.

3. Wersję sygnalizatora w obudowie IP20 przystosowano do zabudowy w szafie sterowniczej na listwie profilowanej TS35. Schematy przyłączeniowe przedstawiono w DTR oraz na obudowie.